برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات سرور ها و مدیریت آن با شماره  88322632-021 تماس حاصل نمایید
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرح کلی و توضیحات مربوطه : 


سرور اختصاصی (Server)

به طور کلی اینترنت نتیجه راه اندازی سرویس های بسیاریست و این سرویس ها همانند برنامه های کاربردی محتاج منابع سخت افزاری می باشند . و این منابع سخت افزاری نوعی کامپیوتر است که سرور نام دارد . تعریف های بسیاری از سرور می توان داشت . کامپیوتری که سرویسی در شبکه ایجاد کند سرور نامیده میشود یعنی یک کامپیوتر که کار خاصی انجام می دهد و در شبکه آن را به اشتراک می گذارد و در  تعریف دیگر حالت سخت افزاری خاصی است که دارند . یعنی از برخی جهات متفاوت با یک کامپیوتر خانگی هستند . این تفاوت ها به دو دسته کلی تقسیم و تعریف می شوند که نگهداری و مدیریت است .
نگهداری و طراحی سرور 
معمولآ سرور ها در فضائی که برای آنها طراحی شده نگهداری می شوند این فضا اتاق سرور یا یک دیتا سنتر می تواند باشد برای آنکه سرور ها یا همان کامپیوتر های که ما می شناسیم بتوانند کنار هم در ابعاد کم کار کنند و عامل (Server)دسترسی آسان را بدست آورند  احتیاج به طراحی خاصی دارند . این طراحی شکل یک کامپیوتر خانگی را به سرور تغییر داده و آن را کوچک تر ساخته .  مورد  بعدی در بحث نگهداری کیفیت است .  می دانیم که با ظهور برنامه های کاربردی بسیار بزرگ حجم پردازش بسیار زیاد شده و نقش سخت افزار پر رنگ تر از همیشه است . یک پردازش اطلاعات در چیپ ها و پردازنده کامپیوتر اتفاق می افتد این پردازش تولید حرارت میکنند و این حرارت تمام وقت همراه  سرور است  و حل مشکل حرارت برای جلوگیری از آسیب به سخت افزار و رسیدن به وضعیت پایدار تمام تلاشیست که در طراحی سرور انجام می گیرد و  کیفیت  اینجا معنی پیدا می کند . یعنی سرور ها باید بدون اشکال سخت افزاری عمر مفید خود را طی کنند و در طول مدت مصرف تحت فشار آسیب نبینند . اصولا سرور هایی مناسبند که در یک زمان طولانی و تحت فشار پایداری خود را حفظ کرده و صدا و حرارت تولید نکنند و مادامی که نیازند به اندازه توان و محدوده سخت افزاری شتاب کافی در ارائه سرویس داشته باشند و اینگونه تلاشهای کیفی در طراحیست که سرور را از یک کامپیوتر خانگی  متمایز می سازد .

مدیریت 

از دیگر فاکتور های یک سرور ابزار مدیریتی آن است . برای مدیریت تعداد زیادی  سرور احتیاج به دسترسی به آنها ست و اگر قرار باشد برای اداره یک سرور مسافتی طی شود یا هر سرور برای خود یک کیبورد و مانیتور داشته باشد انرژی , وقت , فضا و سرمایه زیادی به هدر خواهد رفت کما اینکه در گذشته اینگونه بوده . اما امروز سرور ها به سرعت نصب می شوند و با ابزار مدیریتی که در خود دارند امکان دستری می دهند . در این دسترسی مدیر به کیبرد ، موس و دسک تاپ سرور دسترسی خواهید داشت و عملیات های خاموش ، روشن ، راه اندازی مجدد , هشدار دهنده های هارد ,  پردازنده و منیتورینگ شبکه و غیره را نیز خواهد داشت . یک سخت افزار این سرویس را تولید می کند که در سرور نصب شده .و این هم تفاوت دیگری از کامپیوتر خانگی و سرور بود .

امنیت اطلاعات 

اکثر سرور ها از نظر اطلاعات اهمیت زیادی دارند . این اطلاعات ممکن است تعداد زیادی ایمیل یا سایت یا بایگانی اطلاعاتی باشد که دسترسی دوباره به آنها وقت و انرژی بسیار طلف کند یا ممکن است هیچ گاه میسر نباشد . تنها راه امنیت اطلاعات در مواجه با آسیب سخت افزاری  بک آپ یا پشتیبان گیریست . پشتیبان گیری  از هارد در خود سرور با استفاده از یک هارد دیگر با تکنولوژی رِید انجام می گیرد . این پشتیبانگیری شاید بهترین راه نباشد اما امروزه یکی از خصوصیات سرور شده و می تواند در توصیف سرور که موضوع ما بود مربوط باشد .

سرور اختصاصی 

اینکه  یک سرور پسوند اختصاصی به  خود می گیرد از آن زمان رایج شده که تکنولوژی مجازی سازی پدید آمد . یک سرور عوامل زیادی را طلب می کند تا به شرایط مطلوب و خاصیت اصلی آن که پایداریست نزدیک شود . این شرایط از برق و اینترنت و سخت افزار شامل می شوند اما همه این عوامل نیاز به طراحی و صرف هزینه دارد تا به وضیت پایدار نزدیک شوند . برای آنکه  سرویس شما در دسترس باشد یک منبع انرژی برق ثابت نیاز است می دانیم که ما تولید کننده برق نیستیم و این انرژی را از برق شهر منطقه محل ارائه سرویس تامین می کنیم و احتمالات زیادی وجود دارد تا ما را از جریان مداوم برق که نیاز اصلی ماست جدا کند پس از مولد های تولید برق استفاده می  کنیم یا از منابع ذخیره برق و همینطور در مورد اینترنت که در آن هم می توان با استفاده از چندین سرویس دهنده اینترنت مشکل را حل نمود که آن هم نیاز به دانش و خرید سخت افزار دارد. و دیگری سخت افزار است و محل ارائه سرویس  که تحت تا ثیر آب و هوا , سیل ،زلزله , آتش سوزی و عوامل دیگر می توانند در ارائه سرویس اختلالات عظیمی ایجاد کنند این مورد هم  با استفاده از چندین موقعیت مکانی دور از هم حل خواهد شد چندین موقعیت با شرایط پایدار . پس توضیح در مورد خاصیت پایداری بیان شد و می توان حدس زد شرایط پایدار به معنی واقعی یعنی چه و تا چه اندازه به دانش و صرف هزینه های بسیار نیازمند است پس می کوشیم برای زنده نگهداشتن سرویسمان .حال ما می خواهیم یک سرور داشته باشیم با یک سرویس ارزان قیمت که منابع سخت افزاری زیادی تلف نمی کند اما شرط پایداری آن بسیار مهم است هیچ فرقی نمی کند مجازی یا اختصاصی ,  پایداری شرط سرور است و بسیار هزینه بر . اینجا می توان یک سرور اختصاصی را به سرور ها و منابع سخت افزاری کوچکی تبدیل کرد تا هزینه حجم ، فضای گرفته شده ، اینترنت و تمام منابع دیگر  بین چندین سرویس تقسیم شود  زیرا یک سرور اختصاصی با شرایط بسیار مطلوب ارزان نیست اما سرویس های کوچک ما هم همان شرایط مطلوب تقاضا را دارند .  پس با این پیش زمینه به سوال  فرق یک سرور اختصاصی و مجازی و دلایل پیدایش این تکنولوژی و پسوند اختصاصی  پاسخ داده شد . 

 سروش ماندگار ::: طراحی سایت ، مدیریت محتوای وب سایت ، بهینه سازی جستجو ، هاست و ثبت دامنه ، طراحی گرافیک ، فیلمبرداری و تدوین فیلم ، پیامک تبلیغاتی
آخرین پروژه ها    |    سمعی بصری    |    نقشه سایت    |